Glass Tubing Clear 10mmDx1500mm GT150010*
Straight glass borosilicate tubing that can be heated and shaped. Outer diameter 10mm. Wall thickness 1.5mm. Overall length 1500mm. Ends are snap cut so can be sharp. Available for purchase when you visit our West Auckland warehouse.
Price:
GT150010
In Stock
Pickup only
  • Strain temperature: 520°C (approx)